textile_v3_blue
שטיחים וטקסטיל

הערכת קילים

שיתוף

הערכת קילים מקצועית

בחברת השמאות המובילה גמולב מתמחים בהערכת שטיחים מסוגים שונים על פי המקור שלהם, מידותיהם, חומריהם, גילם, מצבם ועוד. בין היתר, בחברה מספקים הערכה לשטיחי קילים באריגת שתי וערב שיוצרו בעבודת יד באזורים שונים בעולם, וממליצים על בתי מכירות מתאימים למכירתם.

דברו איתנו

03-6252424
במייל

על שטיחי קילים

אריגי קילים מסורתיים הינם אריגים בעבודת יד באריגת בשתי וערב, אשר הכנתם כרוכה בהליך ממושך שיכול לארוך אף חצי שנה. אריגים אלו נפוצים באזורים שונים של אסיה ובארצות הבלקן, לרבות טורקיה, אירן, רומניה, הונגריה, קווקז וכורדיסטן. במקור אריגי קילים  שולבו במגורי אוהלים ושמשו בעיקר כמחיצות באוהל ומרבדים המוטיבים בקילים הינם סמלים ייחודיים לשבט, שהעבירו היסטוריה רגשות ומסרים רבים.

מדובר באריגים צבעוניים ושופעי דוגמאות מגוונות, האריגה מאופיינת בכך שהיא נטולת פלומות של צמר הנוצרת על ידי הקשרים בשטיחים. מרבית אריגי הקילים שייכים לקבוצה הנקראית פני ערב – המשמעות היא שהדגם נקבע על ידי שינוי צבע של חוטי הערב בשעה שחוטי השתי (חוטי האורך) פאסיביים, כאשר גם חוטי השתי צבעוניים האריג יקרא ג'אג'ים. כמו כן, אריגי קילים הינם אריגים שניתן לעשות בהם שימוש משני צידיהם, והם קלי משקל ומתאימים להיות מחיצות או לתלייה על קירות.

הערכת שטיחי קילים

בחברת גמולב מבצעים הערכת קילים מקצועית על סמך מספר פרמטרים בסיסיים, הכוללים בין השאר:

  • מקור- שטיחי קילים מיוצרים באזורים שונים ברחבי אסיה והבלקן, כאשר לכל אזור מאפייני אריגה ייחודיים משלו המשפיעים על איכות ומחיר האריג.
  • גיל האריג- על פי צבעי האריג ניתן לזהות את גילו ואת התקופה בה הוא נארג.
  • מצב האריג- מצבו של אריג הקילים משפיע רבות על ערכו, למשל אם יש בו שפשופים או קרעים. ראוי לציין כי לרוב ניתן לתקן אריג קילים.
  • החומרים מהם בנוי האריג- אריגי הקילים מיוצרים מסוגים שונים של צמר של כותנה ומשי.

 

אריגי קילים ממקורות שונים

הערכת קילים מושפעת רבות מאזור ייצורם, כאשר לשבטים השונים באזורי המחיה השונים אריגי קילים אופייניים.

אריגי קילים התפתחו עוד לפני שהחל האדם ליצר שטיחי פלומה (קשרים) כך שההיסטוריה של האריגים הללו היא בת לפחות 3000 שנה, האריגים האיכותיים ביותר מסוג זה מיוצרים על ידי השבטים הכורדים בצפון מערב פרס בערים זנה או בידג'אר.
מקום של כבוד שמור לאריגי הקילים שיוצרו ברמת אנטוליה לערים קוניה , נידה ,קראמאן ואחרים.
האריגים המיוצרים בקווקז במיוחד על ידי שבט השאה סוואן אבל גם יושבי ההר הגבוה סביב אגם סוואן.

הכיבוש העותומאני של הבלקן הביא מסורות אריגת קילים גם לאזור זה ולכן ניתן למצוא אריגי קילים איכותיים גם מרומניה , בולגריה , יוון ומדינות אחרות שהיו בשליטה עותומאנית.

להערכת קילים

להערכת קילים מקצועית ולעוד פרטים וייעוץ מקצועי בנושא, צרו קשר עם גמולב שמאות כללית בע"מ בטלפון 03-6252424 או במייל [email protected]

להמשך קריאה

אמנות

כיצד מזהים חפצים יקרי ערך?

איך להבדיל בין חפצי ערך בעלי ערך משמעותי לחפצים בעלי ערך נמוך?
כולנו היינו רוצים שהחפץ שמצאנו בבוידעם יהיה יתגלה כחפץ יקר שיהפוך אותנו לעשירים ברגע אך אלה מקרים נדירים לכן אנו מציעים כאן כללי אצבע לזהות בין חפצים יקרי ערך לחפצים בעלי ערך נמוך.

קרא עוד »
אמנות

איך לשמור על חפצי ערך בבית ?

חפצי ערך כגון; תמונות, כלי כסף, תכשיטים, שטיחים ועוד, בשימוש לא נכון עלולים להינזק ולכן כדאי לדעת כיצד לשמור ולאכסן במידת הצורך כדי למונע ירידת ערך.

קרא עוד »
כמה שווה התמונה אוסף המטבעות השטיח הפרסי כלי הכסף התכשיט שלי?
להעריך שווי ללא שמאי זה כמו לתבוע בלי עורך דין.

חפצי ערך כגון תמונה, תכשיט, כלי כסף, אוסף מטבעות, שעון יוקרה, שטיחים וכיוב' יכולים להיות שווים הרבה כסף. כשמוכרים או קונים חפץ יקר כדאי לבדוק את השווי האמיתי שלו באופן מקצועי. כדי להימנע מהפסדים כואבים.
דילוג לתוכן