אמנות
אמנות

שמאי אמנות

שיתוף

שמאי אמנות הוא תפקיד שדורש מקצועיות רבה. הערכה של יצירות אמנות היא תהליך מורכב. השמאי צריך להיות בעל רקע וניסיון מעמיקים בתחום האמנות. בנוסף, צריכה להיות לו גישה למידע, שבחלקו נגיש רק באתרים בתשלום.

כאשר מדובר ביצירות של אמנים בעלי שם, חובה עליו להכיר לעומק את סגנונו של האומן. זיהוי תקופות יצירה שונות בעזרת הכרת המאפיינים האמנותיים של כל תקופת יצירה. כמו כן, עליו להכיר את מאפייני השוק בכל זמן נתון על רבדיו השונים.

כל נושא בעבודתו של שמאי האמנות מכיל תתי מרכיבים רבים הדורשים הצלבות מידע מדויקות.

לאור האמור לעיל, לא כל סוקר של גמולב הוא שמאי אמנות.

שמאי אמנות בכירים בחברה הם אלה שמגיעים לעשות הערכת תכולה ללקוחות בעלי יצירות אמנות רבות.

כל סוקר של גמולב מקבל הכוונה מקצועית מהמנהל המקצועי ומצוות הסוקרים הוותיקים שלנו. במידת הצורך גם נקבל ייעוץ ממומחים מהעולם כולו.
לפיכך, כל לקוחות החברה, אלה שמגיעים דרך חברות הביטוח ואלה המגיעים באופן פרטי. בין אם מעוניינים לחלק ירושה או למכור יצירות, או כאלה הזקוקים להערכה להצהרת הון. בין אם אספנים המבקשים ייעוץ לפני רכישה או מסיבה אחרת- כולם מקבלים הערכה מקצועית ומדויקת.

כאשר פונים לשמאי אמנות חשוב לוודא שהוא חלק מצוות, שיש לו את הניסיון והידע  כדי לתת את המענה הנכון המדוייק לגבי היצירות שברשותך. מוזמנים לפנות אלינו לקבל עזרה מהצוות המנוסה והמגוון שלנו כאן בקישור

להמשך קריאה

אמנות

הציור שהפתיע את כולם

יצירה אחת תפסה את תשומת ליבי במיוחד. הייתה זו יצירה מופשטת, אפורה למדי שבעלי העיזבון לא התייחסו אליה והתלבטו אם בכלל להכניס אותה להערכה. אביהם סיפר להם שהוא קנה אותה בגלריה בירושלים בעבור 1000 לירות לפני זמן רב והם הניחו שהיא לא בעלת ערך… 

קרא עוד »
אמנות

כיצד מזהים חפצים יקרי ערך?

איך להבדיל בין חפצי ערך בעלי ערך משמעותי לחפצים בעלי ערך נמוך?
כולנו היינו רוצים שהחפץ שמצאנו בבוידעם יהיה יתגלה כחפץ יקר שיהפוך אותנו לעשירים ברגע אך אלה מקרים נדירים לכן אנו מציעים כאן כללי אצבע לזהות בין חפצים יקרי ערך לחפצים בעלי ערך נמוך.

קרא עוד »
אמנות

איך לשמור על חפצי ערך בבית ?

חפצי ערך כגון; תמונות, כלי כסף, תכשיטים, שטיחים ועוד, בשימוש לא נכון עלולים להינזק ולכן כדאי לדעת כיצד לשמור ולאכסן במידת הצורך כדי למונע ירידת ערך.

קרא עוד »
כמה שווה התמונה אוסף המטבעות השטיח הפרסי כלי הכסף התכשיט שלי?
להעריך שווי ללא שמאי זה כמו לתבוע בלי עורך דין.

חפצי ערך כגון תמונה, תכשיט, כלי כסף, אוסף מטבעות, שעון יוקרה, שטיחים וכיוב' יכולים להיות שווים הרבה כסף. כשמוכרים או קונים חפץ יקר כדאי לבדוק את השווי האמיתי שלו באופן מקצועי. כדי להימנע מהפסדים כואבים.
דילוג לתוכן