עורכי דין

טיפול בירושה

שיתוף
בירושה קיימים לפעמים חפצים רגישים שאם לא מטפלים בהם בדחיפות עלול להגרם נזק בלתי הפיך שיגרור ירידה משמעותית בערכם
להתמודד עם חפצים מירושה זה לא פשוט. בירושה קיימים לפעמים חפצים רגישים שאם לא מטפלים בהם בדחיפות עלול להגרם נזק בלתי הפיך שיגרור ירידה משמעותית בערכם, איפה אפשר למכור אותם? והכי חשוב, כדאי לא להיכנס לריבים של שנים. בשלב רגיש זה חשוב לנו לתת לך את כל מה שצריך כדי לטפל בפריטי הירושה ללא סכסוכים וברווח מקסימלי.
הנה מספר טעויות שכדאי להמנע מהם:
  1. הימנעות מטיפול בירושה:

הימנעות מטיפול עלולה לגרום לאובדן כסף רב וגם דברים עם ערך סנטימנטלי עלולים להתקלקל.

כל דברי הערך העשויים מחומרים אורגנים צריכים לקבל טיפול מיידי ככל הניתן – פנינים, ציורים, חפצי עור ואפילו רהיטים, ללא טיפול מידי עלולים להינזק ולאבד מערכם. במיוחד מכיוון שבמקרים רבים חפצים אלה לא קבלו התייחסות ותנאים מתאימים ויתכן וכבר התחילו להינזק.

  1. הערכה ביטוח שונה מהערכה למימוש

שימוש בהערכה לצורכי ביטוח כדי לקבוע את ערך הפריטים למימוש (מכירה או חלוקה) זאת טעות נפוצה ביותר.

חשוב להבין שהערכה לצורכי ביטוח לא נותנת תמונת מצב למחיר הפריט במצבו הנוכחי מכיוון שיש פער בין מחיר לביטוח ובין מחיר השוק. לדוגמה: טלויזיה שנקנתה לפני 10 שנים תבוטח במחיר של קניית טלויזיה חדשה בגודל זהה ושל אותה חברה. אבל אם תרצו למכור טלוויזיה בת 10 תוכלו לקבל עליה שקלים בודדים. הפער יתקיים גם בהקשר לפריטים בעלי ערך כגון תכשיטים ויצירות אמנות. רק הערכה מקצועית תיתן לכם את הערך הרלוונטי שתוכלו לקבל עבור הפריט במצב הנוכחי של השוק ובכך למנוע חוסר שוויון בחלוקת הירושה. 

  1. להיכנס לריבים בלי להבין את הערך האמיתי של הפריטים.

פעמים רבות כתוצאה מהטעות בסעיף הקודם או מחוסר ידע לגבי ערכם של פריטים, עולים רגשות קיפוח בקשר לחלוקה של חפצים אישיים כמו תכשיטים. איש מקצוע יכול לחלק את הרכוש בצורה שווה או להפוך את הערך הרגשי והסנטימנטלי למספר, כך קל יותר לחשב ולעשות משא ומתן הוגן לגבי חלוקת הפריטים בירושה ובכך למנוע ויכוחים מיותרים ועוגמת נפש.

  1. למכור בבית מכירות לא מתאים

יצא לי לראות יצירות אמנות מצוינות שנמכרות בבית מכירות שהלקוחות שלו משלמים מאות בודדות לפריט ולהפך. כדי להגיע לבית המכירות המתאים ביותר חשוב לדעת מה יש לך ביד ואיפה נכון למכור את זה. למרות שכל בתי המכירות נגישים היום בקליק, לא תמיד קל לנו להעריך לבד האם בית המכירות מתאים לנו.

***טעות בונוס – לתת לחתול לשמור על השמנת***

לתת לבית מכירות או לחברת פינוי בתים את האחריות לפינוי העיזבון – יש בתי מכירות ישרים שיעריכו ויתנו מחיר הוגן על הפריטים בעלי הערך שבירושה שלכם, ועם זאת יש פה ניגוד עניינים מהותי בגלל שהאינטרס שלהם הוא למכור פריטים אלו במחיר התחלתי נמוך. על כן חשוב לבצע הערכת תכולה מקצועית כדי להבין את הערך האמיתי של הפריטים שבידך.

הערכה מקצועית תאפשר לך להימנע בקלות מכל הטעויות האלה!

אני גאה להיות חלק מהחברה המובילה והותיקה בשוק בתחום של הערכות פרטיות והיחידה עם ביטוח אחריות מקצועית. אנחנו מציעים שירותי חלוקת ירושה וליווי אישי לטיפול בירושה ומכירת הפריטים ברווח מקסימלי.

לייעוץ חינם לחצו כאן

להמשך קריאה

כמה שווה התמונה אוסף המטבעות השטיח הפרסי כלי הכסף התכשיט שלי?
להעריך שווי ללא שמאי זה כמו לתבוע בלי עורך דין.

חפצי ערך כגון תמונה, תכשיט, כלי כסף, אוסף מטבעות, שעון יוקרה, שטיחים וכיוב' יכולים להיות שווים הרבה כסף. כשמוכרים או קונים חפץ יקר כדאי לבדוק את השווי האמיתי שלו באופן מקצועי. כדי להימנע מהפסדים כואבים.
דילוג לתוכן