נזקים

חברות הביטוח אינן מפצות על נזקי מלחמה!

שיתוף

איך ניתן להערך כדי לקבל פיצוי במקרה של נזק לחפצים מיוחדים?


בימים קשים אלה, הדבר שנמצא בראש סדר העדיפויות הוא בראש ובראשונה הביטחון האישי והבריאות וכמובן, אנחנו דואגים ליקירנו ולחטופים.

במקום משני נמצאת הדאגה לרכוש, במיוחד לאלו שברשותם פריטי אספנות ואו יצירות אמנות, תכשיטים, כלי כסף, שעוני יוקרה ועוד. באזורים בהם הסיכוי לפגיעת טילים גבוהה – החשש עולה.

לא רבים מודעים לכך שביטוח תכולת הבית אינו מכסה נזקי מלחמה

שימו לב!

 • אפילו במקרה שבטחתם את רכושכם חברות ביטוח לא יפצו במקרה והנזק נגרם במלחמה. 
 • הפיצוי היחיד שניתן הוא של המדינה
 • במקרי מלחמה הממשלה מפצה על הדברים הבאים: ריהוט, בגדים, מוצרי חשמל וחפצי בית אחרים בסכום קבוע מראש הנקבע בהתאם למצב משפחתי וללא כל קשר לשווי הרכוש שנפגע. הפירוט המלא על הפצוי מופיע כאן באתר רשות המיסים.
 • ביטוח זה אינו מכסה את הנזק שעלול להיגרם למי שיש ברשותו תכולה מיוחדת כגון חפצי אמנות עתיקות וכו'.
 • הדרך היחידה לבטח תכולה מיוחדת מפני נזקי מלחמה בארץ היא ביטוח רשות של חפצים אישיים מפני נזקי מלחמה במס רכוש.

ביטוח חפצים אישיים במס רכוש:

 1. ניתן לעשות ביטוח מיוחד במס רכוש על תכולה מיוחדת עלותו  0.3% כלומר 3 אלפיות משווי הרכוש המבוטח עם תקרה של 944,881 ש"ח. אנחנו מבינים שסכום זה אינו מספק במקרים רבים אך אלו הם התנאים במדינתנו.
 2. הפרמיה לביטוח אינה גבוהה ביחס לביטוחים פרטיים 0.3% אך כדי לקבל פיצוי במידת הצורך  חשוב להכין מראש רשימה מקצועית. 
 3. הביטוח מנוסח באופן מיושן ולכן הכיסוי הוא עד ה-31 בדצמבר כלומר אם נבטח למשל ב-30 בדצמבר הכיסוי יהיה יום אחד. זה אכן אבסורד אך במקרה המורכב בו אנו נמצאים כל אחד יצטרך להחליט מה נכון עבורו. בתנאים רגילים כדאי לבטח ככל האפשר בתחילת השנה ב-1 בינואר.

עם כך מה ניתן לעשות עכשיו?

 1. לרכוש את התוספת לביטוח. עדיף ב-1 בינואר כך שהכיסוי יהיה לשנה מלאה (לשנה הבאה, לא בדיעבד).
 2. לבצע רישום מפורט של הרכוש שתרצו לבטח הן באופן אישי אך מומלץ מאוד להיעזר בבעל מקצוע שמאי מומחה שידע לתת לכם את התיאור המדויק כולל הערכת מחיר של כל חפץ.
 3. בתקופות מלחמה רצוי להעביר לאחסון מקצועי פריטי אמנות ותכולה בעלי שווי רב. ישנן חברות שמחזיקות מחסני כספת מוגנים, גם אחסון של יצירות בתוך ארגזים עטופות באופן מקצועי עשויות להוות פתרון.
 4. לפזר את הרכוש בין מספר אתרים ולא לרכז במקום אחד, לא כל הביצים בסל אחד, בין אם זה בבית של קרובי משפחה או חברים, באזור רגוע יותר, במחסן של חבר או אחסון מקצועי מרוחק. 
 5. מי שיכול לשלוח פרטי אמנות יקרים לחו"ל זהו פתרון טוב. במקרה כזה חשוב לשמור על מסמכי הייצוא בכדי שניתן יהיה להחזירם ללא תשלום מע"מ .

אנו מקווים שהמידע יעזור לכם, אנחנו כאן לעזור לכם להעריך את חפצי הערך שלכם במידת הצורך ואם אתם לא בטוחים אם אתם צריכים אנחנו כאן בקבוצת הפייסבוק.

הכי חשוב שתהיו בטוחים תשמרו על עצמכם.

לשם כך ההמלצה הקטנה, הניחו בממד משרוקית ואפילו קשרו על  הצוואר, כך יקל לאתר אתכם במקרה צורך.

שימרו על עצמכם ושנדע ימים בטוחים יותר. 

להמשך קריאה

כמה שווה התמונה אוסף המטבעות השטיח הפרסי כלי הכסף התכשיט שלי?
להעריך שווי ללא שמאי זה כמו לתבוע בלי עורך דין.

חפצי ערך כגון תמונה, תכשיט, כלי כסף, אוסף מטבעות, שעון יוקרה, שטיחים וכיוב' יכולים להיות שווים הרבה כסף. כשמוכרים או קונים חפץ יקר כדאי לבדוק את השווי האמיתי שלו באופן מקצועי. כדי להימנע מהפסדים כואבים.
דילוג לתוכן