עורכי דין

הרי ברור שלא תיגש למשפט ללא עורך דין

שיתוף

טעויות נפוצות בסחר בפריטים בעלי ערך

תוך כדי טיפול בתכולת דירה זה נראה הכי פשוט למכור לחברת פינוי דירה את כל הפריטים ולמנוע מכם כאב ראש

אבל כדאי להבין שלקבל אמדן מחיר ממי שקונה ממך את חפצי הערך זה כמו לתת לחתול לשמור על השמנת.

חפצים שעוברים בירושה – יצירות אמנות, תכשיטים, כלי כסף, יודאיקה, אוסף מטבעות, שעוני יוקרה, שטיחים, וכיוב' יכולים להיות שווים הרבה כסף.

כאשר מוכרים או קונים חפץ יקר כדאי לבדוק את ערכו האמיתי באופן מקצועי ואובייקטיבי כדי להימנע מהפסדים כואבים זה בדיוק תפקידו של שמאי.

השמאים המומחים שלנו כבר היו עדים להרבה סיפורים על השקעות לא נכונות.

אספן אחד לדוגמא השקיע את מיטב כספו בקניית תמונה אשר יוחסה לאמן חשוב – פייר אוגוסט רנואר. שנים אחרי הקנייה כאשר ביקש לממש את הערך ולמכור אותה התברר כי מדובר בפוסטר צבוע שהמסגרת שלו שווה יותר מהיצירה.

לא תמיד נדע כמה הפסדנו, כמו במקרה של יורש שקיבל אומדן לא מקצועי על עבודת אמנות של הציירת אנה טיכו לקראת מכירת התמונה. היורש שמח מאוד כאשר נמכרה במחיר כמעט כפול מאומדן זה, אלא שיצירה דומה לה נמכרה חודש קודם במחיר שהוא פי ארבע מהאומדן הראשוני שקיבל. כך שהערך האמיתי של התמונה היה גבוה בהרבה מהמחיר שבו היא נמכרה אך היורש אפילו לא היה מודע להפסד.

מקרה עם סוף אופטימי יותר אירע כאשר בהערכת תכולה שגרתית של אחד מסוקרי גמולב, התגלה כי האבן ששובצה בטבעת של הגברת איננה יהלום על אף שנקנתה כיהלום. למרות שעברו מספר שנים מקניית הטבעת היא ביקש פיצוי ביחד עם מכתב החתום ע״י מהעבדה הגמולוגיות של גמולב וזוכתה בטבעת חדשה שערכה גבוה מהסכום בו נקנתה הטבעת המקורית.

לא תרצו להיות בין אלה שהפסידו כסף רק בגלל חוסר ידע.
כדי לדעת שקיבלת את המחיר מדוייק על הפריטים שלך צריך שמאי מומחה שידריך אותך

המומחים של גמולב כאן לשרותכם 

עם צוות של שמאים וזמינות של מומחים מכל העולם וביטוח אחריות מקצועית של עד 4 מיליארד ש"ח.

לקבלת הצעת מחיר מלאו את הפרטים כאן

בקבוצת הפייסבוק שלנו תוכלו לקבל אמדן מחיר ראשוני עבור 3 פריטים ראשונים חינם.

להמשך קריאה

כמה שווה התמונה אוסף המטבעות השטיח הפרסי כלי הכסף התכשיט שלי?
להעריך שווי ללא שמאי זה כמו לתבוע בלי עורך דין.

חפצי ערך כגון תמונה, תכשיט, כלי כסף, אוסף מטבעות, שעון יוקרה, שטיחים וכיוב' יכולים להיות שווים הרבה כסף. כשמוכרים או קונים חפץ יקר כדאי לבדוק את השווי האמיתי שלו באופן מקצועי. כדי להימנע מהפסדים כואבים.
דילוג לתוכן