עורכי דין

כיצד להימנע מריבים בין יורשים?

שיתוף

ריבים רבים יכולים להימנע דרך הפיכת ערך רגשי של חפצים לערך כספי

סיטואציה של מוות היא תמיד אירוע מורכב להתמודדות, יש בו פוטנציאל להוציא שלדים מהארונות ולגלות דברים שלא תמיד קל ליורשים לגלות. כסף הוא תמיד נושא טעון ובוודאי כאשר מדובר בחלוקת כסף. יחד עם זאת במקרים של ירושה נכנסים וכסף חלוקת הרכוש בדרך כלל היא עניין פשוט יותר.

אבל כאשר מחלקים רכוש שהשווי שלו לא ברור לכל היורשים, התהליך הופך מורכב יותר, גם טכנית וגם רגשית. המטענים הרגשיים צפים, הקשרויות לחפצים מסוימים עלולה להציף מטענים רגשיים קשים. במקרים בהם חלוקת ירושה מציפה כאבים עמוקים, עזרה מקצועית וטיפול רגשי יכולים להקל על המצוקה. אך מעבר לכך, עזרה מקצועית לפזר את הערפל לגבי שווי החפצים, יכולה לאפשר הקלה מידית גם ברמה הטכנית וגם ברמה הרגשית. 

לצערנו במקרים רבים בהם אנו מטפלים המטען הרגשי בקשר לחפצים מערפל את שיקול הדעת של היורשים ולכן הם עלולים להידרדר לריבים מיותרים. למשל, כאשר טבעת היא בעלת ערך רגשי רב, או שעון עם סיפור אפל שאף אחד לא רוצה להתמודד איתו, הדברים מתחילים להסתבך והמרחק לבית משפט מצטמצם.

למקרים כאלה בדיוק אנחנו נותנים מענה מהיר ופשוט של חלוקת רכוש כזאת, ברגע שהשמאי המומחה שלנו נותן הערכה פשוטה וברורה, החפצים הופכים למספרים ומספרים קל לחלק, כך אפשר הצדדים מרגישים שיש כאן חלוקה הוגנת, אף צד לא חש מקופח וניתן להגיע להחלטה מבלי להגיע לבית משפט. 

אחד מסיפורי המקרה שטיפלנו בו הוא סיפור על מאבק על ירושה קשה שערך 5 שנים עד הרגע שבו השמאי שלנו הגיע וסיים את המאבק בתהליך הערכה קצר ומדוייק שערך פחות משעה ואחריו כל הצדדים הגיעו להסכמה. ניתן לקרוא את הסיפור המלא כאן. לייעוץ והצעת מחיר להערכה לחלוקת רכוש לחצו כאן.

במידה ואינכם יודעים האם החפצים שירשתם הם בעלי ערך רב, אנחנו מזמינים אתכם להתייעץ איתנו בקבוצת הפייסבוק. כל שעליכם לעשות זה לבחור 3 חפצים שנראים לכם הכי יקרים מתוך הירושה ולהעלות אותם לקבוצה שלנו "כמה זה שווה?" כך תוכלו לקבל אומדן שווי ראשוני במתנה ותוכלו לקבל החלטה מושכלת האם השירות שלנו נכון ומתאים עבור המקרה הייחודי שלכם.

אל תתנו לכסף לחרב יחסים בין קרובים, אנחנו כאן לכל שאלה.

להמשך קריאה

ביטוח

חברות הביטוח אינן מפצות על נזקי מלחמה!

איך ניתן להערך כדי לקבל פיצוי במקרה של נזק לחפצים מיוחדים כתוצא ממלחמה? גם אם יש לכם ביטוח דירה ותכולה והיה אצלכם שמאי, הביטוח לא מכסה נזקי מלחמה וגם המדינה לא תכסה נזקים לחפצים יקרים כגון יצירות אמנות שעונים וחפצי ערך נוספים אם לא תערכו לכך מראש וכאן נסביר כיצד ועד כמה ניתן לבטח את החפצים המיוחדים.

קרא עוד »
מידע נוסף

הטיפ המנצח לעורכי דין שרוצים חיים קלים

איך להפוך את הליך חלוקת הרכוש לקל, מהיר ואובייקטיבי יותר, לחסוך ללקוחותיכם מחלוקות בתיקי גירושין או חלוקת ירושה?

עיינו במאמר שהכנו עבורכם על היתרונות של הערכת שווי לחלוקת רכוש. גלו כיצד הערכת שווי מקצועית יכולה לספק מענה אובייקטיבי, מדויק, יעיל, שקוף ומקצועי לאמדן שווי הנכסים, ולסייע לכל הצדדים להגיע להסכם הוגן והגון. לחצו על הקישור למטה כדי לקרוא את המאמר המלא

קרא עוד »
כמה שווה התמונה אוסף המטבעות השטיח הפרסי כלי הכסף התכשיט שלי?
להעריך שווי ללא שמאי זה כמו לתבוע בלי עורך דין.

חפצי ערך כגון תמונה, תכשיט, כלי כסף, אוסף מטבעות, שעון יוקרה, שטיחים וכיוב' יכולים להיות שווים הרבה כסף. כשמוכרים או קונים חפץ יקר כדאי לבדוק את השווי האמיתי שלו באופן מקצועי. כדי להימנע מהפסדים כואבים.
דילוג לתוכן