עורכי דין

5 דברים שחייבים לדעת לפני שכותבים צוואה:

שיתוף

כולנו רוצים לפתוח לילדינו ואהובינו  את כל הדלתות האפשריות. אבל, פעמים רבות, הורים שלא כתבו צוואה, השאירו אחריהם בלאגן. במקום דלתות שפע שיכלו להיפתח עבור ילדיהם  גרמו למאבקים  וסכסוכים מיותרים.

הנה כמה כללים חשובים למחושבים ביניכם  שמוכנים לפנות זמן בחייהם ולכתוב צוואה שתקל על יורשיהם:

(1) דאג לעתיד ילדיך (יורשיך):

המחשבה שיום אחד נמות לא פשוטה לרבים מאיתנו, אך תכנון נכון של חלוקת רכוש הוגנת תקל על תהליך האבל המורכב שאוהביך יחוו בעת לכתך לעולם שכולו טוב.  כאשר אתה דואג למקסם את הרווח הכספי מהרכוש שצברת ולחלקו בצורה הוגנת תעזור למנוע סכסוכים עתידיים בין יורשיך ותבטיח להם עתיד בטוח גם לאחר לכתך.

(2) הורש גם את המידע הדרוש:

פעמים רבות קורה שחוסר ידע לגבי חפץ, כמו מסמכים שמוכיחים אותנטיות, ממי הגיעה היצירה  ועוד, גורמים ליצירות יקרות להימכר בסכומים זעומים. לך, כבעל החפץ, יש ידע לגבי הפריט ששווה הון ולאחר לכתך, אם לא תתעד אותו, יכול ללכת לאיבוד. מה שניראה לך ברור היום לא יהיה ברור בעתיד. למשל אם קנית יצירה מהאמן ישירות בעתיד המידע הזה לא יהיה בידי היורש\ת  וכך יצירה רבת ערך עלולה להימכר בזול רק בגלל חוסר מידע.

(3) לא כל הנוצץ זהב:

ערך המימוש שונה מהערך לביטוח. כאשר יש לך יצירת אמנות, תכשיט, כלי כסף או חפץ אחר בעל ערך.  שווי החפץ בעת המכירה שונה משוויו בהערכה לחברת הביטוח. הערכה מקצועית של שמאי מומחה תיתן לכם את הערך של היצירה בהתאם לרמת הביקוש בשוק ובהתחשב במגוון פרמטרים מורכבים שבהערכה לחברת ביטוח מחושבים בצורה שונה.

(4)המקום הנכון למכור:

אם אתה מעדיף  להשאיר אחריך כסף ולא יצירות, היכן כדאי למכור?

אם יש לך יצירה ותמכור אותה באמצעות בית המכירות הראשון שעולה בגוגל אתה עלול לקבל עליה אלפי שקלים פחות. אם תקבל הערכה והנחייה ממומחה אשר מכיר את השוק בארץ ובעולם, הוא ידע לכוון אותך לבית המכירות הנכון שמתמחה במכירת סוג היצירות הרלוונטי.

(5) לשמור על שיוויון והגינות:

בעת חלוקת הרכוש ישנה חשיבות רבה לשיוויון בין היורשים. המוריש עלול לעשות טעות ולקפח בלי כוונה יורש אחד על חשבון יורש אחר רק בגלל שהוא לא יודע את השווי של הפריט. זה בסיס לדם רע בין היורשים לאחר מותו.

מומחי גמולב עומדים לשירותך בהערכת שווי והכוונה למכירה, אחרי מעל 37 שנים של עשייה בתחום יש לנו הכרות עמוקה וקשרים עם בתי מכירות בארץ ובעולם, נדע לכוון אותך לקבל את המקסימום מרכוש שלך.

להמשך קריאה

ביטוח

חברות הביטוח אינן מפצות על נזקי מלחמה!

איך ניתן להערך כדי לקבל פיצוי במקרה של נזק לחפצים מיוחדים כתוצא ממלחמה? גם אם יש לכם ביטוח דירה ותכולה והיה אצלכם שמאי, הביטוח לא מכסה נזקי מלחמה וגם המדינה לא תכסה נזקים לחפצים יקרים כגון יצירות אמנות שעונים וחפצי ערך נוספים אם לא תערכו לכך מראש וכאן נסביר כיצד ועד כמה ניתן לבטח את החפצים המיוחדים.

קרא עוד »
מידע נוסף

הטיפ המנצח לעורכי דין שרוצים חיים קלים

איך להפוך את הליך חלוקת הרכוש לקל, מהיר ואובייקטיבי יותר, לחסוך ללקוחותיכם מחלוקות בתיקי גירושין או חלוקת ירושה?

עיינו במאמר שהכנו עבורכם על היתרונות של הערכת שווי לחלוקת רכוש. גלו כיצד הערכת שווי מקצועית יכולה לספק מענה אובייקטיבי, מדויק, יעיל, שקוף ומקצועי לאמדן שווי הנכסים, ולסייע לכל הצדדים להגיע להסכם הוגן והגון. לחצו על הקישור למטה כדי לקרוא את המאמר המלא

קרא עוד »
כמה שווה התמונה אוסף המטבעות השטיח הפרסי כלי הכסף התכשיט שלי?
להעריך שווי ללא שמאי זה כמו לתבוע בלי עורך דין.

חפצי ערך כגון תמונה, תכשיט, כלי כסף, אוסף מטבעות, שעון יוקרה, שטיחים וכיוב' יכולים להיות שווים הרבה כסף. כשמוכרים או קונים חפץ יקר כדאי לבדוק את השווי האמיתי שלו באופן מקצועי. כדי להימנע מהפסדים כואבים.
דילוג לתוכן