עורכי דין

הטיפ המנצח לעורכי דין שרוצים חיים קלים

שיתוף

הטיפ שיהפוך את הליך חלוקת הרכוש לקל, מהיר ואובייקטיבי יותר ויחסוך ללקוחותיכם מחלוקות בתיקי גירושין או חלוקת ירושה

חלוקת ירושה או רכוש עלולה להיות כאב ראש גדול עבור עורכי דין ובמיוחד לאכפתים בינהם.

כאשר קיימים חפצי ערך ואוספי אמנות שצריך לחלק, ההחלטה מי יקבל מה יכולה להיות מסובכת ואמוציונאלית במיוחד, והיא עולה לצד האתגר הרגשי של האבדן. תפקידו של עורך הדין במקרים אלו הוא לעזור לתהליך להיות מהיר וחלק ככל הניתן למרות המטען הרגשי.

חפצים כמו: חפצי אמנות, כלי כסף, ריהוט עתיק, תכשיטים, שעוני יוקרה, שטיחים בעבודת יד ועוד יכולים לתת רושם מוטעה, להראות יקרים או זולים יותר ממה שהם באמת לעין בלתי מקצועית.

ביחד עם מטען רגשי – נוסטלגיה, רגשות נחיתות וקיפוח סביב חלוקת הרכוש, מתווסף הקושי הפשוט שבזיהוי חפצים בעלי ערך בתוך ערימה של חפצים חסרי ערך כספי משמעותי. קיים גם קושי טכני לעורך הדין שאינו מתמצה בחפצי ערך ונדרש למלא פריטה מקצועית עבור חפצים שיתכן שרובם חסרי ערך אך גובים זמן יקר מאוד של בדיקה וניסוח לא מקצועי שעלול להיות מבלבל כאשר מגיעים לבית המשפט. כל אלו מהווים מכשול לסיכום תהליכים משפטיים ולמכירת נכס.

לצערנו אנחנו נתקלים בתחום זה במקרים רבים מדי שנה של בתים העומדים ריקים חודשים רבים ואפילו שנים רק מכיוון שהלקוחות לא מצליחים להתמודד עם העיסוק בעיזבון. כאשר מדובר בחפצים שעלולים להיות בעלי ערך נחוצה עין מקצועית כדי לדעת את ערכם האובייקטיבי. לפעמים לדבר יש משמעות גם בקשר לסיום תפקידו של עורך הדין בתיק.

הטיפ שלנו אליכם – להזמין איש מקצוע חיצוני שמבצע הערכת שווי של החפצים.

הערכת שווי היא הערכה עצמאית של שווי הרכוש וחפצי הערך. בהקשר של גירושין או ירושה, ניתן להשתמש בהערכת שווי כדי לקבוע את שווי השוק ההוגן של חפצי ערך שקשה לאמוד את ערכם ללא ניסיון וידע רלוונטי ומעמיק. הערכת שווי יכולה לסייע לכל הצדדים להגיע להסכם הוגן והגון. עבור עורכי דין המייצגים לקוחות בתיקי גירושין או ירושה, המלצה על הערכת שווי יכולה להיות אסטרטגיה נבונה ויעילה ליישוב סכסוכים ואף מניעתם.

היתרונות של הערכת שווי לחלוקת רכוש

  1. אובייקטיביות: הערכת שווי מקצועית יכולה לספק הערכה חסרת פניות שכל הצדדים יכולים לתת בה אמון וזה אחד היתרונות הגדולים ביותר של הערכת שווי. זה חשוב במיוחד כאשר לבני הזוג או ליורשים יש חפצי ערך ואמנות של אמנים חשובים ועוד יותר כאשר יש מחלוקת לגבי שווי חפץ.
  2. דיוק: כאשר הערכות שווי מבוצעות על ידי אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב בתחום הערכת השווי, ההערכה צפויה להיות מדויקת יותר מהערכת שווי שבוצעה על ידי מישהו ללא מומחיות זו. טעות שרבים עושים היא התבססות על הערכה לביטוח שנותנת שווי מוטה שמותאם אך ורק לצורך ביטוח ולא לצורך חלוקת רכוש או מכירה.
  3. מסמך כביל בביתי משפט: הערכת שווי של שמאי מומחה בחברת גמולב מוכרת כחוות דעת משפטית מקצועית ומדויקת. המסמך מהווה אסמכתא כבילה במוסדות משפטיים כעדות מוכחת. לעומת חוות דעת של אנשי מקצוע כמו צורפים, בעלי גלריות וכו' שעליהן הצד השני עשוי לערער.
  4. חיסכון לכל הצדדים: כאשר נכנסים רגשות נוסטלגיים, תהליך חלוקת הרכוש עלול להתארך ולהתייקר. על ידי עריכת הערכת שווי, שני הצדדים יכולים לחסוך זמן וכסף, והרבה סבל וקושי לכל המעורבים על ידי הימנעות מהצורך במשא ומתן ממושך או בהתדיינות משפטית. 
  5. הסרת מכשולים במקרים של ירושה: החפצים הם הגורם העיקרי שמהווה מכשול, פקק, שמונע ניצול הנדל"ן בין אם למכירה או השכרה בהתאם לבחירת הלקוחות.
  6. פתרון סכסוכים: לאחר ביצוע הערכה מדויקת, ניתן לבצע תהליך של חלוקה בפועל – המומחה יחלק את חפצי הערך לקבוצות זהות בערכן על פי מספר המתחלקים ויבצע הגרלה של הקבוצות. בין אם מדובר בזוג או יורשים, מנסיוננו התהליך מאפשר פתרון מהיר או מניעה של סכסוכים מיותרים מהצדדים המעורבים. בחברת גמולב ישנם מומחים שמסוגלים לעשות חלוקת רכוש במהירות והם בעלי ניסיון בחלוקת רכוש ואפילו בבוררות. ניתן לקרוא במאמר הזה על מקרה של חלוקה כזאת.
  7. שקיפות: הערכת שווי מספקת שקיפות בקשר לערך החפצים. זה יכול לעזור לבנות אמון בין הצדדים ולהפחית את הסבירות למחלוקות עתידיות הקשורות לחלוקת הרכוש.
  8. מקצועיות: על ידי שכירת איש מקצוע לביצוע הערכת שווי, שני הצדדים יכולים להוכיח מחויבות לחלוקת רכוש הוגנת. עו״ד השוכר איש מקצועי יצא מקצועי ואמין כאשר יגיש דו״ח מפורט ומקצועי עם (אינוורטר) מדויק ומאושר ע״י מומחה

״בתור עורך דין העוסק במספר תחומים: משפט מסחרי, דיני משפחה, תחומי המקרקעין ובתחום הפלילי, אני והצוות שלי משתמשים בחוות הדעת של יורם וגמולב בדוחות המומחה שלנו המוגשות לערכאות וביעוץ שאנו מקבלים מהם. חברת גמולב לדעתי עושה עבודה מצוינת. הסוקרים שנותנים תשובה מקצועית, ההערכות וחוות הדעת הפרטיות ויורם ברייר– מומחה עם אישור להגשת חוות דעת מקצועיות משפטיות לבית המשפט. העבודה של יורם חוסכת לי כעורך דין המון כאב ראש, הפרטה מסודרת ונחסך זמן רב ונמנעים ריבים בין יורשים. חברת גמלב לדעתי עושה עבודה מצוינת. הן הסוקרים שנותנים תשובה מקצועית והן בהערכות וחוות דעת פרטיות והן יורם – מומחה עם אישור להגשת חוות דעת מקצועיות משפטיות לבית המשפט."

עו"ד אלי בראלי – משרד עורכי דין אלי בראלי, משפט מסחרי, מקרקעין, פלילים ודיני משפחה כולל ירושות וצוואות בהתמחות לשיקום נישואין על ההיבטים המשפטיים והטיפוליים.

להמשך קריאה

ביטוח

חברות הביטוח אינן מפצות על נזקי מלחמה!

איך ניתן להערך כדי לקבל פיצוי במקרה של נזק לחפצים מיוחדים כתוצא ממלחמה? גם אם יש לכם ביטוח דירה ותכולה והיה אצלכם שמאי, הביטוח לא מכסה נזקי מלחמה וגם המדינה לא תכסה נזקים לחפצים יקרים כגון יצירות אמנות שעונים וחפצי ערך נוספים אם לא תערכו לכך מראש וכאן נסביר כיצד ועד כמה ניתן לבטח את החפצים המיוחדים.

קרא עוד »
אמנות

כיצד מזהים חפצים יקרי ערך?

איך להבדיל בין חפצי ערך בעלי ערך משמעותי לחפצים בעלי ערך נמוך?
כולנו היינו רוצים שהחפץ שמצאנו בבוידעם יהיה יתגלה כחפץ יקר שיהפוך אותנו לעשירים ברגע אך אלה מקרים נדירים לכן אנו מציעים כאן כללי אצבע לזהות בין חפצים יקרי ערך לחפצים בעלי ערך נמוך.

קרא עוד »
כמה שווה התמונה אוסף המטבעות השטיח הפרסי כלי הכסף התכשיט שלי?
להעריך שווי ללא שמאי זה כמו לתבוע בלי עורך דין.

חפצי ערך כגון תמונה, תכשיט, כלי כסף, אוסף מטבעות, שעון יוקרה, שטיחים וכיוב' יכולים להיות שווים הרבה כסף. כשמוכרים או קונים חפץ יקר כדאי לבדוק את השווי האמיתי שלו באופן מקצועי. כדי להימנע מהפסדים כואבים.
דילוג לתוכן